V poslednom aprílovom kole vedúce kvarteto zhodne prehralo

0 1

Posledné aprílové kolo západnej skupiny III. futbalovej ligy prinieslo neobvyklú situáciu – vedúce kvarteto v ňom zhodne prehralo, a tak odstupy medzi Komárnom, Lednickými Rovňami, Púchovom a Belušou zostali nezmenené. Púchovčania po tom, čo sa vďaka premiérovému gólu Frederika Marmana medzi dospelými v zápase so Šaľou priblížili k druhej priečke na rozdiel jediného bodu, herne i strelecky vybuchli v Šuranoch, kde inkasovali „trojku“. Nedarilo sa ani sklárom z Lednických Rovní, ktorí prehrali vo Vrábľoch 0:2, nuž a naprázdno vyšli aj Belušania, ktorých v Šali položil na lopatky pokutový kop zo záveru zápasu. Prvú jarnú prehru zaznamenali aj futbalisti vedúceho Komárno, ktorí prehrali v Galante vysoko 1:4, ale v čele súťaže majú naďalej pohodlný 11-bodový náskok. V nasledujúcom kole budú z našich zástupcov v akcii len Beluša a Lednické Rovne, MŠK Púchov má voľno.

VÝSLEDKY 26. KOLA:

PÚCHOV – ŠAĽA 1:0 (0:0)
Gól: 88. Marman – 1:0. Pred 150 divákmi rozhodoval Sárai, ŽK: F. Prúčny, Kružlík, Domasta, ČK: 90. R. Prúčny (Šaľa)

Domáci tréner Vágner urobil v zostave niekoľko zmien – do brány sa prvý raz na jar postavil K. Strelčík, na pravej strane obrany hral Rosina a na hrote dostal prednosť pred legionárom Ihemem Svorada. V 12. min. Púchovčania prvý raz ohrozili šaliansku bránu – loptu po priamom kope Piláta musel Masár vyťahovať spod brvna na rohový kop. V 20. min. centroval Vanák v krátkom slede loptu dvakrát do ohňa, ale ani raz nenašla toho správneho adresáta. O dve minúty sa domáci konečne pokúsili aj o kolmú akciu stredom hosťujúcej obrany – cez Zavadzana sa k lopte dostal Buček, ktorý síce rozvlnil sieť, ale rozhodcovia odmávali ofsajd.

Podobne pekným prienikom v 30. min. zaujal Pilát, ale jeho prízemnú strelu k žrdi stihol Masár odvrátiť na rohový kop. O dve minúty si z pravej strany nabehol na Zavadzanovu prihrávku Rosina, v dobrej pozícii ho však o loptu pripravil obranca Ďatko. Udrieť mohol nečakane na opačnej strane, kde sa znenazdajky ocitol sám pred Strelčíkom Szalay, ale napálil loptu iba do púchovského brankára. V 35. min. si Púchovčania posúvali loptu na hranici pokutového územia, na bránu vystrelil Rosina, ale Kružlík v poslednej chvíli zachránil. Tri minúty pred prestávkou ešte strieľal aktívny Pilát, ale po Svoradovej spätnej prihrávke letel jeho prudký volej tesne nad brvno.

Po prestávke mali domáci šancí na skórovanie menej, ale stáli za to. V 52. min. našiel Pilát rohovým kopom hlavu Rišku, ten loptu posielal pod brvno, ale Masár ju rukami stihol pridvihnúť a od konštrukcie brány sa lopta odrazila späť do ihriska. V 78. min. sa na útočný výlet vybral obranca Vanák, dostal sa aj k zakončeniu, ale v poslednej chvíli bola jeho strela zblokovaná. V 84. min. v pozícii tretieho náhradníka vybehol na trávnik dorastenec Marman a o štyri minúty sa stal hrdinom stretnutia. Z pravej strany si nabehol na prihrávku do rozhodenej obrany a popod vybehnuvšieho Masára rozhodol o trojbodovom zisku pre svoj tím.

BELUŠA – D. STREDA B 1:1 (1:0)
Góly: 24. Mujkoš – 1:0, 55. Sabler – 1:1. Pred 100 divákmi rozhodoval Šandrik.

VÝSLEDKY 27. KOLA:

ŠURANY – PÚCHOV 3:0 (3:0)
Góly: 35. Hrebík – 1:0, 38. vlastný Riška – 2:0, 43. Dudáš – 3:0. Pred 200 divákmi rozhodoval Gašparovič, ŽK: Gábriš, Dudáš – J. Pilát, M. Zavadzan.

Oproti zápasu so Šaľou sa do brány opäť vrátil Letko a namiesto Bučeka dostal príležitosť legionár Sibanda, naopak Iheme už po druhý raz za sebou v základnej zostave absentoval. Púchovčania mohli ísť do vedenia už v samotnom úvode stretnutia, ale svoje dve stopercentné šance nevyužili.

Po polhodine hry prišli dve hrúbky v obrane Púchova. Tú prvú využil Hrebík na vedúci gól svojho celku a pri tej druhej Riška hlavou nechtiac prekabátil svojho brankára a lopta z jeho hlavy skončila v sieti. Tieto dva momenty hostí poriadne zaskočili a do prestávky si nechali streliť ešte jeden gól – v 43. minúte zakončil domácu akciu gólom na 3:0 Dudáš. Po zmene strán domáci vedomí si svojho náskoku umne kontrolovali hru a zaknihovali prvé domáce jarné víťazstvo.

Z. MORAVCE B – LED. ROVNE 2:0 (1:0)
Góly: 3. Balko – 1:0, 60. Šlachta – 2:0. Pred 240 divákmi rozhodoval Santa.

ŠAĽA – BELUŠA 1:0 (0:0)
Gól: 83. F. Prúčny (11 m) – 1:0. Pred 130 divákmi rozhodoval Patrovič, ŽK: Nurediny, Tóth – J. Gažo, Škulec, Bielik.

Beluša cestovala do Šale v poriadne oklieštenej zostave, v základnej jedenástke chýbali predovšetkým defenzívne piliere Mujkoš s P. Vavríkom, ale aj najlepší strelec mužstva M. Gorelka. Aj preto dostali šancu ostatní hráči, vrátane dvojice dorastencov Bielik – M. Pilát. Zápas priniesol minimum gólových šancí, tú najväčšiu z pohľadu Beluše spálil Mišutka. O osude zápasu rozhodla situácia z 83. minúty, kedy rozhodca Patrovič ukázal na biely bod a F. Prúčny pokutový kop premenil – 1:0.