0 52

V sobotu 14. decembra 2019 sa odohral zápas trinásteho kola 2. hokejovej ligy medzi MŠK Púchov a HK MŠK Indian Žiar nad Hronom. Zápas, ktorý sa hral na zimnom štadióne v Púchove, si prišlo pozrieť približne 700 divákov. Púchovčania prvý krát v aktuálnej sezóne okúsili pocit prehry, keď súperovi podľahli v samostatných nájazdoch. Aktuálne majú na konte tridsaťštyri bodov, s ktorými vedú tabuľku základnej časti skupiny A.

MŠK Púchov – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – 7:8 sn (3:2, 3:3, 1:2, 0:1)

Prvý gól si v 6.minúte pripísali hostia. Až v polovici 9. minúty vyrovnal Deneš a dve minúty na to sme na chvíľu viedli zásluhou Trenčana. No pred koncom 11. minúty vyrovnal Tatár. Krátko na to došlo k pästnému súboju, z ktorého si štyria hráči okrem úderov odniesli aj trestné minúty. V závere tretiny sa opäť presadil Deneš a Púchov tak ukončil prvú tretinu za stavu 3:2.

Druhú tretinu už po 15. sekundách prerušil vyrovnávajúci zásah Molnára. Odpoveď púchovčanov prišla už v 21. minúte presnou strelou Romannova. Odpoveď súpera nenechala na seba dlho čakať, v čase 21:49 vyrovnáva Mihalík. Nasledovala séria vylúčeni na strane hostí, ktoré sme nevyužili. Naopak v oslabení sa presadil Tatár. V 35. minúte opäť vyrovnával Romanov a v 38. minúte Jakubec posiela Púchov do vedenia – stav 6:5.

Tretia tretina pokračovala v iskrivej atmosfére. V čase 46:45 vyrovnáva skóre zápasu Nádašdi. Prišla ďalšia séria vylúčení na oboch stranách, ktorá ale zmenu nepriniesla. V 57. minúte našiel Zúbek Jakubcovu prihrávku a posiela Púchov do vedenia. V záverečnej minúte prišiel opäť pästný súboj, ktorý sa stal púchovčanom osudný. V poslednej sekunde tretej tretiny Mihalik strieľa vyrovnávajúci gól.

Predĺženie zápasu očakávanie rozuzlenie neprinieslo a diváci sa dočkali aj samostatných nájazdov. V nich sa viac darilo hosťujúcemu tímu, keď zápas rozhodol Martin Magdolen.

Najbližší zápas čaká hokejistov MŠK Púchov už v sobotu 21. decembra 2019, kedy počas 14. kola 2. hokejovej ligy odohrajú na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne zápas proti MHK Dolný Kubín.