Víťazná rozlúčka so základnou časťou

0 61

Hokejisti MŠK Púchov sa rozlúčili so základnou časťou II. hokejovej ligy tak, ako sa na víťaza západnej skupiny patrí – víťazstvom. Získali zaň síce iba dva body, keďže v Prievidzi o ich šestnástej výhre v sezóne rozhodovali až samostatné nájazdy, ale aj tak zo všetkých druholigistov získali v základnej časti najviac bodov, a tak budú môcť v každej jednej fáze play-off využívať výhodu jedného domáceho zápasu navyše. Ich prvým súperom vo vyraďovacej časti bude maďarský tím KMH SPORT KFT Budapešť.

PRIEVIDZA – PÚCHOV 2:3sn (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 10. D. Pánis – 1:0, 15. M. Mikuš – 1:1, 22. J. Pšurný – 1:2, 24. M. Pánis – 2:2, 65. rozhodujúci samostatný nájazd J. Pšurný – 2:3. Pred 230 divákmi rozhodovali L. Peterka – M. Gajdošík, M. Macek.

Zápasy Prievidze s Púchovom sú zakaždým vyhecované, a tak nečudo, že v prvých šiestich minútach udelili rozhodcovia štyri dvojminútové tresty – z Púchovčanov si postupne sadli na trestnú lavicu Bajtala, Pšurný aj Madový, ale domáci početnú výhodu o dvoch hráčov nedokázali využiť. V 10. min. predsa len išla Prievidza do vedenia po presnom zásahu D. Pánisa – 1:0. O päť minúť už bolo vyrovnané, keď sa presadil najproduktívnejší obranca súťaže Mikuš – 1:1.

Kapitán MŠK Púchov Milan Furo priviedol svoj tím k víťazstvu v základnej časti II. hokejovej ligy.

Na začiatku druhej tretiny išiel na trestnú lavicu pykať za podrazenie domáci Toman a Púchovčanov stačilo 30 sekúnd na využitie presilovej hry. Po spolupráci so svojimi parťákmi z útoku Zúbekom a Hrušíkom strelil svoj sedemnásty gól v sezóne Pšurný – 1:2. Ani hostia sa však z vedenia dlho netešili – v 24. min. vyrovnal starší z bratov Pánisovcov Matúš – 2:2.

Bol to zároveň posledný gól v základnej hracej dobe. Rozhodnutie neprinieslo ani päťminútové predĺženie, a tak o druhom bode rozhodovali samostatné nájazdy. Prievidza po ňom veľmi túžila, keďže by jej zaručil pred play-off štvrtú priečku, lenže naň nedosiahla. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Pšurný a Púchov tak vyhral posledný zápas základnej časti 3:2.

O niekoľko desiatok minút sa púchovskí hokejisti dozvedeli aj meno svojho súpera v prvej fáze play-off, do ktorej postúpilo po osem najlepších celkov západnej aj východnej skupiny. Ešte desať minút pred koncom duelu Nitra – Budapešť pri vedení hostí 4:3 pripadal ako súper pre Púchov do úvahy nitriansky Dynamax, no jeho hráči nakoniec zápas zvrátili vo svoj prospech a po nitrianskom víťazstve 5:4 sa tak súperom Púchova v 1. kole play-off stal maďarský celok.