Víťazná séria skončila – Osmos zaskočil lídra

0 39

Desať zápasov trvajúca víťazná séria hokejistov MŠK Púchov je minulosťou. Pri domácej rozlúčke so základnou časťou zaskočilo lídra súťaže „béčko“ bratislavského Osmosu, ktoré tak Púchovu odplatilo prehru 3:6 spred Vianoc. Púchovčania po vyhratej prvej tretine v pomere 3:1 prepustili v prostrednej časti hry iniciatívu súperovi, ktorý im strelil štyri góly a v tretej tretine potom už domáci márne naháňali čo len jeden bod. Ani nečakaná prehra v predposlednom zápase základnej časti však už nezmenila nič na skutočnosti, že MŠK Púchov postúpi do play-off z prvej priečky.

PÚCHOV – OSMOS BRATISLAVA „B“ 5:6 (3:1, 0:4, 2:1)

Góly: 7. L. Hrušík – 1:0, 13. P. Foltín – 1:1, 13. M. Mihula – 2:1, 17. D. Madový – 3:1, 21. P. Hajduk – 3:2, 25. M. Kadraba – 3:3, 28. M. Kadraba – 3:4, 31. P. Hajduk – 3:5, 52. F. Zúbek – 4:5, 55. P. Hajduk – 4:6, 58. L. Hrušík – 5:6. Pred 250 divákmi rozhodovali D. Lesay – M. Nosek, A. Rehák.

Oba tímy sa stretávali opäť po troch týždňoch – tesne pred Vianocami odohrali v Hamuliakove vyrovnaný duel, ktorý rozhodol až v poslednej desaťminútovke hattrickom púchovský útočník Pšurný. Aj v domácej odvete začali Púchovčania lepšie a v prvej tretine si vypracovali dvojgólový náskok. Na vedúci gól Hrušíka zo 7. min. síce dokázal zareagovať o necelých šesť minút Foltín, ale 24 sekúnd po jeho presnom zásahu vrátil Púchovu vedenie Mihula a v 17. min. si strelecký účet v púchovskom drese otvoril obranca Madový – 3:1.

Najstarším hráčom v drese bratislavského Osmosu bol 51-ročný Bystrík Ščepko.

Bratislavský obrat v druhej tretine režírovala dvojica Hajduk – Kadraba. Prvý menovaný sa trafil už po 57 sekundách od návratu z kabín a po Kadrabovom góle v 25. min. sa začínalo prakticky odznova. V 27. min. išiel práve Hajduk za hákovanie na trestnú lavicu, ale domáci namiesto využitia presilovej hry v nej inkasovali – z hokejky Kadrabu. Nuž a v 31. min. Hajduk svojím druhým gólom definitívne vyhnal domáceho brankára Crkoňa na striedačku.

Za stavu 3:5 nastúpil do púchovskej brány Baštuga a na jeho spoluhráčov čakala v druhej polovici stretnutia úloha zmazať dvojgólové manko. V druhej tretine sa im to nepodarilo a na začiatku tej tretej pohrdli aj početnou výhodou o dvoch hráčov. Až na konci 52. min. sa podarilo prekonať brankára Megu najlepšiemu púchovskému strelcovi Zúbekovi – 4:5.

Záver zápasu ovplyvnila situácia z 55. min., kedy najprv Zemko v gólovej šanci fauloval Hajduka a následne sa spoločne s Brandisom pobil s hosťujúcim Darášom. Všetci traja zurvalci inkasovali tresty do konca zápasu, bratislavský Osmos dostal výhodu päťminútovej presilovky a navyše Hajduk z trestného strieľania uzavrel svoj zápasový hattrick – 4:6. Domáci sa napriek oslabeniu ešte pokúsili zdramatizovať zápas, ale skórovať sa podarilo už len Hrušíkovi v 58. min., keď korigoval prvú domácu prehru v sezóne na 5:6.

Prehra Púchova nič nezmenila na jeho postavení v tabuľke – náskok pred Partizánskym sa síce znížil na šesť bodov, ale do konca základnej časti zostáva už len jedno kolo. To sa odohrá až o dva týždne, keďže tento víkend je na programe Zápas hviezd 2. hokejovej ligy, ktorý hostí Zimný štadión v Partizánskom. V poslednom kole základnej časti sa Púchov predstaví v Prievidzi v sobotu 27. januára 2018 so začiatkom o 17.30 hod. O jeho súperovi v 1. kole play-off sa bude rozhodovať v Nitre, kde domáci Dynamax hostí Budapešť. Ak Nitra prehrá, práve ona bude súperom Púchova, v opačnom prípade čaká Púchovčanov cesta do Maďarska.