Volejbalisti ZŠ Gorazdova sú majstrami SR

0 53

Žiakom ZŠ Gorazdova sa podobne ako vlani podarilo získať majstrovský titul v jednej z celoštátnych volejbalových školských súťaží. Kým pred rokom triumfovali v tzv. Mini Cool volejbale, tentokrát sa chlapcom z „Gorazdovky“ podarilo ovládnuť finálový turnaj Midi Cool volejbalu, ktorý sa konal v utorok 27. júna 2017 v Trenčíne.

V A-skupine si chlapci zo ZŠ Gorazdova hravo poradili so všetkými tromi súpermi – žiakov ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, ZŠ Martinská Žilina aj ZŠ Fándlyho Sereď zdolali bez straty setu, pričom predovšetkým víťazstvo nad Humenným, ktoré netajilo svoje medailové ambície, bolo pre konečné umiestnenie Púchovčanov najdôležitejšie.

V semifinále bolo zrejmé, že Púchov bude mať zastúpenie vo finále celej súťaže – súperom ZŠ Gorazdova boli totiž kamaráti zo ZŠ Mládežnícka. Na palubovke sa však z nich stali rivali a úlohu favorita ZŠ Gorazdova jednoznačne potvrdila. Prvý set vyhrala hladko 25:11 a hoci druhý set bol vyrovnanejší a skončil pomerom 25:21, do finále postúpila „Gorazdovka“ bezstraty setu.

Vo finále už na chlapcov čakal favorit turnaja zo ZŠ Za vodou Stará Ľubovňa. V prvom sete sa obe družstvá striedali vo vedení, ale púchovskí chlapci ho nakoniec získali vo svoj prospech pomerom 25:20. Východniari sa nevzdali a druhý set patril im po výsledku 25:19.

O majstrovi tak musel rozhodnúť tajbrejk, do ktorého lepšie vstúpili hráči zo Starej Ľubovne, pričom strany sa menili za stavu 8:2 v ich prospech. Mladí Púchovčania však nesklonili hlavy, postupne sťahovali manko až na tri body a od stavu 10:13 už súperovi nedovolili bodovať. Séria piatich bodov v rade znamenala radosť v púchovskom tábore a zisk titulu školských majstrov Slovenska.