Volejbalistky 1. VK Púchov z Brusna bez bodu

0 29

Volejbalistkám 1. VK Púchov sa vo východnej skupine 1. ligy žien nepodarilo postúpiť do skupiny o 1. – 4. miesto, a tak ich čakajú len boje o 5. – 8. miesto. V základnej časti vyhrali z 28 zápasov deväť, keď okrem štyroch povinných víťazstiev nad Prešovom dokázali trikrát uspieť vo vzájomných zápasoch so Žiarom nad Hronom, raz zdolali Brusno a získali aj skalp lídra celej súťaže z Giraltoviec. Stačilo to však len na siedme miesto, keďže pri zhodnom 28-bodovom zisku s volejbalistkami Brusna rozhodol v ich neprospech horší pomer setov.

Práve proti Brusnu vstúpili hráčky 1. VK Púchov do šesťkolovej nadstavby o 5. – 8. miesto, kde sa ešte stretnú so Žiarom nad Hronom a Prešovom. Body získané v základnej časti sa do nadstavby prenášajú, a tak najlepšiu východiskovú pozíciu má Žiar nad Hronom s 29 bodmi pred Brusnom a Púchovom, ktorí získali po 28 bodov a Prešov má na konte iba jeden bod.

V sobotu 10. februára popoludní sa púchovské volejbalistky predstavili v Brusne a vracali domov bez bodového zisku. V prvom zápase síce po hladko prehratom prvom sete 12:15 dokázali v druhom vyhrať 25:21 a vyrovnať stav na 1:1, ale tretí a štvrtý set sa podobali tomu prvému a po výsledkoch 25:9 a 25:15 zdolalo Brusno Púchov 3:1. Druhý zápas mal tiež jednoznačný priebeh a domáce nedovolili súperkám pomyslieť ani na zisk čo len jedného setu. Brusno v druhom zápase vyhralo nad Púchovom 3:0 (19, 16, 15).