Volejbalové družstvo starších žiakov suverénnym víťazom západnej skupiny

0 54

Až v predposlednom kole utrpeli starší žiaci volejbalového družstva Volejbal 1970 Púchov prvú tohtosezónnu prehru, ktorá už nič nemohla zmeniť na ich suverénnom víťazstve v západnej skupine I. ligy a postupe na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska.

Na palubovke druhej Nitry vyhrali mladí Púchovčania prvý z dvojice zápasov 3:1, keď prvý set síce prehrali hladko 14:25, ale v ďalších troch nepustili súpera cez 20 bodov. V odvete opäť hladko prehrali prvý set, tentoraz 12:25, ale od druhého setu sa zdalo, že by sa scenár prvého zápasu mohol zopakovať. Lenže v dramatickej koncovke ho chlapci z Púchova prehrali 24:26 a domácich posadili na koňa. Tí vyhrali aj tretí set a po víťazstve 3:0 pripravili svojmu súperovi prvú porážku v sezóne.

Tá zostala nakoniec jediná, pretože s domácimi fanúšikmi sa rozlúčili starší žiaci Púchova dvomi víťazstvami nad Novým Mestom nad Váhom. V prvom zápase dovolili súperovi získať dovedna 46 bodov a v odvete ešte o deväť bodov menej. Zverenci trénera Ivana Štefka nastúpili v základnej zostave: O. Pišoja, S. Cíbik, M. Hromada, M. Turčáni, A. Pusztay, M. Šomko.

Starší žiaci klubu Volejbal 1970 Púchov nakoniec vyhrali západnú skupinu I. ligy so štrnásťbodovým náskokom pred Nitrou. Obe družstvá sa predstavia na vyvrcholení sezóny, ktorým budú majstrovstvá SR vo Svidníku.