Volejbalové striebro pre mladších žiakov

0 22

Volejbalovému oddielu 1970 MŠK Púchov sa na tretí pokus podarilo vybojovať na tohtoročných majstrovstvách Slovenska medailu. Po štvrtých miestach starších žiakov a kadetov získali strieborné medaily mladší žiaci vo štvorkovom volejbale. Záverečný turnaj sa uskutočnil v Starej Ľubovni a mladí púchovskí volejbalisti vo finále podľahli Svidníku 1:2.

Na turnaji sa predstavilo osem tímov a žreb ich rozdelil do dvoch základných skupín. Hráči VO 1970 MŠK Púchov obhajovali titul z vlaňajška a v A-skupine sa stretli postupne s domácou Starou Ľubovňou, Prievidzou a Banskou Bystricou.

V úvodnom zápase so Starou Ľubovňou sa po prvom sete zdalo, že to bude pre Púchov jednoduchá záležitosť, keďže ho vyhral 25:6. Lenže domáci v druhom sete hrýzli tak, až sa prehrýzli k zisku setu po výsledku 22:25. V rozhodujúcom sete však získali len štyri body a Púchov tak vstúpil do turnaja víťazstvom.

To druhé dosiahol v súboji s Prievidzou 2:0 (18, 19) a bolo jasné, že postúpi do semifinále – otázkou bolo len, z ktorého miesta. O tom mal rozhodnúť podvečerný súboj s Banskou Bystricou, ktorý lepšie zvládli chlapci zo stredného Slovenska a zvíťazili 2:1 (17, -23, 9). Skupinu B ovládol Poprad pred Svidníkom, a tak sa v semifinále stretli Poprad s Púchovom a Svidník s Banskou Bystricou.

Púchovčania sa na nedeľňajšie semifinále pripravili výborne a Popradčanov si v oboch setoch udržiavali na dištanc – po setoch 25:20 a 25:19 sa po roku opäť prebojovali do finále dúfajúc, že rovnako ako vlani získajú titul. Lenže na opačnej strane siete stal Svidník, ktorý v tomto roku už získal mládežnícke tituly v kategóriach starších žiakov i kadetov a do vitríny mu pribudol aj tretí. Svidník vyhral prvý set pomerne hladko 25:14, ale v druhom sete Púchovčania zabojovali a po výsledku 25:19 vyrovnali na 1:1. Lenže rozhodujúci set bol jednoznačnou záležitosťou Svidníka, ktorý po výsledku 15:10 vyhral celý zápas 2:1.

Konečné poradie: 1. Svidník, 2. Púchov, 3. Banská Bystrica, 4. Poprad, 5. Prievidza, 6. Stará Ľubovňa, 7. Nitra, 8. Hamuliakovo.