Z dvoch domácich derby zápasov dokázal Púchov vyťažiť iba bod

0 63

Štvorzápasovú sériu považských derby zápasov nezakončili futbalisti MŠK Púchov podľa svojich predstáv. Po výhre 2:0 v Horovciach a identickej prehre v Dubnici nad Váhom mali proti Beluši i Borčiciam výhodu domáceho prostredia, ale dokázali z nej vyťažiť iba jeden bod. Aj to až na poslednú chvíľu, keďže remízu 1:1 proti Beluši ratoval v poslednej minúte František Brezničan. V deň povstaleckého sviatku zavítal do Púchova líder z Borčíc a ani v šiestom zápase sezóny neprehral. Postaral sa o to dvomi exportnými gólmi Ján Novák, najlepší prvoligový strelec spred desiatich rokov, pričom Michal Vanák dokázal v druhom polčase už len korigovať výsledok na 1:2. Na remízu z Púchova nadviazali Belušania víťazstvom 2:1 nad Nemšovou, pričom sa môžu spoľahnúť na góly Mateja Gorelku, ktorý v Púchove premenil pokutový kop a v utorok bol autorom oboch presných zásahov svojho tímu. Štyri body v dvoch domácich zápasoch vydolovali sklári z Lednických Rovní.

VÝSLEDKY 3. KOLA:

PÚCHOV – BELUŠA 1:1 (0:0)
Góly: 51. M. Gorelka (11 m) – 0:1, 90. F. Brezničan – 1:1. Pred 800 divákmi rozhodoval A. Gádoši, ŽK: F. Brezničan – E. Novisedlák.

Vlani sa v historicky prvom okresnom derby medzi Púchovom a Belušou zrodila na púchovskom štadióne bezgólová remíza a hoci tentoraz góly padli, opäť sa body delili. V 5. min. sa so šťastím dostal k zakončeniu pravý obranca Beluše Gažo, ale strela mu vôbec nesadla. O päť minút sa šanca na skórovanie črtala aj na opačnej strane – M. Gajdošík sa prešmykol okolo obrancu, naslepo hľadal pred bránou Piláta, ale pri lopte bol o zlomok sekundy skôr Martinka a odkopol ju do bezpečia. V 12. min. P. Gajdošík unikol Vanákovi, loptu naservíroval Ďurišovi, ktorý síce mieril k žrdi, ale Letko mal dosť času predviesť pekný zákrok.

Mbekezeli Sibanda (na snímke vpravo v súboji s Branislavom Ďurišom) vyslal ešte v prvom polčase na belušskú bránu dva parádne projektily, ale ani jeden neskončil gólom.

Beluša postupne preberala iniciatívu a mala viac streleckých príležitostí – Letko postupne likvidoval strely najlepších kanonierov hostí – Gorelku a Mišutku. Úplne bez práce však nebol ani Ciesar – poradil si s propagačnou strelou Hrnka a zneškodnil aj hlavičku M. Gajdošíka po centri Vanka. V závere polčasu vyslal na belušskú bránu dve strelecké „torpéda“ Sibanda a hlavne pri druhej jeho strele, kedy lopta mierila do ľavej šibenice, predviedol Ciesar zákrok zápasu.

Dianie v druhom polčase poznačila situácia z 50. min., kedy rozhodca Gádoši po Kopišovom zákroku na Ďuriša ukázal na značku pokutové- ho kopu. Ten s prehľadom premenil Gorelka, čo bolo pre Belušu signálom na zatiahnutie do obrannej ulity. Púchovčania sa ju po celý druhý polčas márne snažili prekonať, až v poslednej päťminútovke sa do dvoch dobrých príležitostí dostal Pilát, lenže zakončenie mu nevyšlo. V 89. min. mieril Luhový hlavou z hranice malého vápna tesne nad brvno a keď už sa zdalo, že Belušania si z Púchova odvezú všetky tri body, prišiel závar pred Ciesarovou bránou, pri ktorom sa lopta šťastne odrazila k úplne voľnému Brezničanovi a ten zachránil pre domácich aspoň bod.

LEDNICKÉ ROVNE – D. STREDA B 1:1 (0:0)
Góly: 50. M. Divkovič – 0:1, 55. S. Detko – 1:1. Pred 150 divákmi rozhodoval O. Kozolka, ŽK: R. Bačík – K. Koštrna.

TRNAVA B – NEMŠOVÁ (HOROVCE) 0:2 (0:1)
Góly: 45. M. Svorada – 0:1, 74. I. Kostič – 0:2. Pred 70 divákmi rozhodoval Pecek, ŽK: D. Nemček – L. Mihaljevič, M. Antol, M. Mujkoš, K. Iheme, I. Kostič, B. Žilka.

VÝSLEDKY 16. KOLA:

PÚCHOV – BORČICE 1:2 (0:1)
Góly: 18. J. Novák – 0:1, 65. J. Novák – 0:2, 74. M. Vanák – 1:2. Pred 600 divákmi rozhodoval M. Drobec, ŽK: F. Brezničan – M. Náther, L. Mravec.

V drese lídra súťaže nastúpili aj bývalí hráči Púchova – Marek Zuziak, Matej Náther i Róbert Demjan, ktorý tu pôsobil v rokoch 2004 – 2006. Práve po faule na neho mal Barčík v 10. min. výhodu priameho kopu z ideálnej pozície, ale neprestrelil múr. V 14. min. potiahol loptu po ľavej strane Vanák, Gajdošík si vypýtal prihrávku a hoci mieril presne do šibenice, brankár Kosa predsa len končekmi prstov loptu podvihol a tá skončila na brvne. V 18. min. ukázal svoje kanonierske schopnosti hosťujúci Novák, kedy sa k nemu dostala odrazená lopta a strelou spoza šestnástky otvoril skóre – 0:1.

Po viac než desiatich rokoch sa na púchovský trávnik vrátil Robert Demjan, v tejto sezóne pôsobiaci v Borčiciach.

V 24. min. Demjan našiel vpravo rozbehnutého Nováka, no tomu lopta nesadla tak dobre ako pri gólovej akcii. V prvom polčase mali hostia ešte jednu gólovú príležitosť a opäť bol pri tom Novák – v 32. min. sa k nemu odrazila lopta po rohovom kope Barčíka a hoci najlepší prvoligový strelec spred desiatich rokov prestrelil húštinu tiel, brankár Letko v poslednej chvíli vytlačil loptu mimo brány. Dve minúty pred zmenou strán sa o vyrovnanie pokúšal Gajdošík, ktorý sa umne zbavil Lončíka a po zasekávačke na ďalšieho obrancu síce vystrelil, ale tesne vedľa brány.

Ján Novák – muž, ktorý dvomi export- nými gólmi rozhodol o víťazstve Borčíc v Púchove.

Po prestávke Borčice preskupili rady, Zuziak sa presunul na pravý okraj obrany a striedajúci Mačina sa mal starať o ofenzívu. Práve on sa v 57. min. po Barčíkovom centri a Demjanovom sklepnutí dostal k lopte, ale strela mu vôbec nesadla. Ten istý hráč mal ešte väčšiu príležitosť v 68. min., kedy dokázal obísť aj brankára Letka, ale netrafil prázdnu bránu. To už však Borčice viedli dvojgólovým rozdielom, pretože tri minúty predtým sa z priameho kopu parádne trafil Novák a strelil svoj druhý gól v
stretnutí – 0:2.

Nádej na aspoň jeden bod vykresal domácemu mužstvu v 74. min. Vanák, keď poslal do siete odrazenú loptu po akcii Gajdošíka. V 80. min. sa domácim hrdinom mohol stať kapitán Riška, lenže jeho prudké zakončenie z piatich metrov mierilo mimo tri žrde borčickej brány. Po zápase si domáce publikum vylievalo zlosť na rozhodcu Drobca, ktorý na prekvapenie všetkých k riadnemu hraciemu času nenadstavil ani minútu. Zápas s Borčicami bol posledným pre domáceho trénera Stanislava Ďuriša, ktorý sa s vedením klubu dohodol na ukončení spolupráce.

BELUŠA – NEMŠOVÁ (HOROVCE) 2:1 (2:0)
Góly: 31. M. Gorelka (11 m) – 1:0, 44. M. Gorelka – 2:0, 50. I. Kostič – 2:1. Pred 250 di- vákmi rozhodoval Z. Fehér, ŽK: N. Smiljkovič, N. Radenovič, M. Mujkoš.

LEDNICKÉ ROVNE – TOPOĽČANY 1:0 (0:0)
Gól: 68. S. Detko (11 m) – 1:0. Pred 150 divákmi rozhodoval T. Hulínek, ŽK: Ľ. Híreš – A. Luzin.