Ženská „osemnástka“ v Púchove so sympatickým výkonom, Japonkám podľahla 1:3

0 37

Slovenská hokejová reprezentácia žien do 18 rokov má za sebou prípravný zápas pred prvou turnajovou previerkou v sezóne. Zverenkyne trénera Petra Kúdelku v Púchove vyzvali rovesníčky z Japonska, s ktorými sa stretnú aj na blížiacom sa kvalitne obsadenom prvou turnaji série European Hockey Tournament. V generálke na toto podujatie, ktoré od štvrtka hostí Púchov, podľahli krajine vychádzajúceho slnka 1:3.

Slovenské reprezentantky sa favoritovi zápasu v úvodnej tretine herne viac než len vyrovnali. Sami mohli dokonca ísť do vedenia, keď sa v 9. minúte ocitla v dobrej pozícii Halušková, no proti Sasakiovej neuspela. Na opačnej strane zas musela byť v 12. minúte v permanencii aj Pösingerová, keď sa na ňu rútili v brejku samy na bránku Šimomukaiová s Itoovou, no puk za slovenskú brankárku pretlačila až z následnej dorážky Cucumiová. Tá však hrala v bránkovisku, a tak hlavná rozhodkyňa zápasu Michaela Kúdeľová gól neuznala.

Od druhej tretiny už favorizované Japonky získali hernú prevahu, ktorú mohli korunovať gólom v 27. minúte, ale strela Šigaovej skončila iba na žŕdke. Netrvalo však dlho a už o ďalšiu minútu neskôr sa Japonky tešili zásluhou Sasakiovej. Slovenky však aj naďalej boli nebezpečné a v 31. minúte boli za svoju snahu odmenené gólom. Dobošová prešla cez japonskú obranu a strelou po ľade zrovnala. Radosť však trvala iba 34 sekúnd. Suzukiová strelou po ľade prekonala Zimkovú, ktorá len pár sekúnd predtým naskočila do slovenskej bránky. Inkasovaný gól však slovenskú gólmanku nerozhodil, do konca tretiny už neinkasovala, pritom najmä šanca Nagaokovej v 37. minúte patrila do kategórie gólových.

V tretej tretine sa obraz hry z prostrednej časti príliš nezmenil. Japonky kontrolovali hru a v 47. minúte pridali tretí gól, keď sa druhýkrát v zápase presadila Sasakiová. Slovenky pozornou obranou podporenou istou Zimkovou však Japonky držali na dištanc od gólových šancí. Ďalšia prišla až v 57. minúte, keď sa za slovenskou obranou ocitla Hajakawaová, ale vo veľkej šanci mierila mimo. Krátko nato zas šli do prečíslenia Sasakiová s Nagaokaovou, ale poisťujúci štvrtý gól Japonky nepridali. Slovenky sa ku koncu zápasu nevzdali a v poslednej minúte to skúšali aj so šiestimi korčuliarkami v poli, ani to však nestačilo aspoň na skorigovanie gólového stavu zápasu.

Pre mnohé dievčatá to bol prvý zápas v národnom drese. Vedeli sme, že hráme proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorému sme v januári podľahli 0:3. Prvú tretinu bola z našej strany výborná a súperovi sme sa dokázali vyrovnať korčuliarsky, aj v agresivite. Škoda, že sme výkon z tejto tretiny nedokázali zopakovať, alebo sa aspoň jemu priblížiť, v druhej a tretej tretine. Boli sme pod veľkým tlakom, ale napriek tomu sme si vypracovali príležitosti, ktoré sme mali premeniť. Veľkú pochvalu si zaslúžia obe naše brankárky.uviedol Peter Kúdelka, hlavný tréner SR „18“ ženy.