Zimná príprava futbalistov MŠK Púchov: V siedmich zápasoch iba štyri body

0 23

Futbalistom MŠK Púchov sa v prípravných zápasoch na odvetnú časť západnej skupiny III. futbalovej ligy zatiaľ príliš nedarí. Vyhrať dokázali len úvodné stretnutie nad Rovinkou v pomere 8:1, ale v nasledujúcich šiestich zápasoch získali len jeden bod. Po januárových prehrách s bratislavským Interom (1:2), v Kysuckom Novom Meste (2:4) a v Seredi (0:5) sa Púchovčania predstavili v repríze jesenného stretnutia Slovnaft Cupu v Myjave.

Myjava si v domácom prostredí zopakovala pohárové víťazstvo nad Púchovom v pomere 2:0, keď tesne pred polčasovým hvizdom otvoril skóre stretnutia z priameho kopu Horeš a dvadsať minút po prestávke pridal hlavou druhý gól Sivák. Púchovčania nastúpili v bráne so zimnou posilou z moravského Brumova Cúcikom, v základnej zostave sa ďalej predstavili Riška, Luhový, Haviar, Zavadzan, Hrnko, Valašík, Kopiš, Lipták a Špaček, pričom priestor dostali aj hráči z lavičky – Pilný, Mynář, Sibanda, Kvaššay, Rosina a Hrančík.

V repríze vlaňajšieho pohárového stretnutia v Slovnaft Cupe futbalisti MŠK Púchov opäť nestačili na štvrtoligovú Myjavu a pod- ľahli jej rovnakým pomerom ako na jeseň – 0:2.

Vo februári odohrali futbalisti MŠK Púchov ďalšie dva prípravné zápasy – oba na Morave a po remíze 2:2 v Slavičíne prehrali minulú sobotu v Otrokoviciach 1:4, keď o jediný gól sa postaral navrátilec z Horoviec Frederik Marman. S mužstvom trénuje aj ďalší bývalý hráč Púchova Daniel Pilný.

V sobotu 17. februára séria prípravných zápasov MŠK Púchov pokračovala stretnutím v Petržalke, o týždeň nato sa Púchovčania predstavia v Martine a generálkou na úvodný zápas jarnej časti III. futbalovej ligy bude pre nich duel s „béčkom“ bratislavského Slovana, ktorý odohrajú 3. marca na štadióne v Ladcoch. Odvetná časť súťaže štartuje v sobotu 10. marca a Púchov sa stretne doma s Nemšovou.