ZMENA NA POSLEDNÚ CHVÍĽU: Nové Mesto n/V. nahradila Šaľa

0 14

Doslova v hodine dvanástej sa menilo zloženie účastníkov západnej skupiny III. futbalovej ligy pre sezónu 2017/2018. Dva dni pred úvodným výkopom bol totiž definitívne potvrdený zánik klubu VSS Košice a futbalový zväz tak musel urýchlene riešiť uvoľnenú pozíciu v II. futbalovej lige. Z trojice oslovených klubov – Trnava B, Rimavská Sobota a Nové Mesto nad Váhom – na ponuku účinkovať v druhej najvyššej súťaži reflektoval posledný z nich, a tak sa uvoľnila aj jedna pozícia medzi treťoligistami. Tá pripadla futbalistom Šale, ktorých úvodný duel s béčkom Dunajskej Stredy bol odložený. Podobne na úvod sezóny pauzovali aj futbalisti Púchova a Bánoviec nad Bebravou, keďže hracia plocha na púchovskom štadióne ešte nie je po nedávnej inštalácii automatického zavlažovania k dispozícii.

VÝSLEDKY 5. KOLA:

TRNAVA B – BELUŠA 4:1 (2:1)
Góly: 26. M. Gorelka – 0:1, 28. Yilmaz – 1:1, 32. vlastný Opat – 2:1, 49. Yilmaz – 3:1, 90. Martinko – 4:1. Pred 170 divákmi rozhodoval Fehér, hralo sa bez ŽK:

Belušania cestovali do Trnavy aj so štvoricou nových posíl – bývalí hráči Nemšovej Branislav Ďuriš s Patrikom Schiszlerom dostali priestor aj v základnej zostave, Matej Remšík s Romanom Rosinom, ktorý prišiel do Beluše na ročné hosťovanie z druholigového dorastu MŠK Púchov, sa na trávnik dostali ako strieda- júci hráči. Mimochodom, aj v III. futbalovej lige, podobne ako v oblastných súťažiach, platí od novej sezóny novinka, vďaka ktorej môžu tréneri využiť na striedanie až piatich hráčov.

Tréner trnavského béčka Vladimír Ekhardt to aj využil a po stretnutí bol očividne spokojnejší ako jeho náprotivok, keďže bývalý druholigista premiéru zvládol na výbornú s výsledkom 4:1. Belušania už bez Milana Mujkoša a Lukáša Zápotoku, ktorí budú pôsobiť v „horoveckej“ Nemšovej, sa v úvodnej štvrtine zápasu spoliehali na brejky rýchlonohého Mišutku. Po dvoch z nich musel zasahovať brankár Takáč, pri tom treťom Mišutka prihrávkou našiel v pokutovom území Gorelku, ktorý strelou z voleja otvoril skóre – 0:1. Už o dve minúty však bolo vyrovnané – rakúsky legionár s tureckými koreňmi Yilmaz napriahol takmer z 30 metrov a trafil presne k pravej žrdi Opatovej brány. Belušský brankár bol prvopolčasovým smoliarom – v 32. min. po chybnej rozohrávke Schiszlera posunul Yilmaz loptu Cheredničen- kovi, ktorý síce nastrelil iba žrď, ale lopta sa od Opatových nôh odrazila späť do siete – 2:1.

Z druhého polčasu uplynuli len štyri minúty, keď striedajúci Vantruba obral o loptu Vavríka, ponúkol ju naľavo voľnému Yilmazovi, ktorý po úspešnej zasekávačke obstrelil Opata a strelil svoj druhý gól v zápase – 3:1. Vzápätí mohol znížiť Jurga, lenže lopta pristála len na brvne. Belušská obrana v tomto zápase nestála na pevných nohách – Schiszler neustrážil Vantrubu, ktorého vychytal Opat. V poslednej minúte ale pri dlhom nákope chyboval Hrenák, k lopte sa dostal Martinko, ktorý uzavrel skóre na 4:1.

LEDNICKÉ ROVNE – PRIEVIDZA 2:1 (2:1)
Góly: 10. Turančík – 0:1, 17. Detko – 1:1, 40. Krištof – 2:1. Pred 200 divákmi rozhodoval Španka, hralo sa bez ŽK.

Káder úspešného vicemajstra z uplynulej sezóny zostal pohromade a do nového ročníka vstúpil tak, ako sa očakávalo – víťazstvom. Hostia po záchranárskej sezóne zmenili názov (z Hornej Nitry na Prievidzu), omladili káder a v Lednických Rovniach sa ujali vedenia v 10. min. pekným gólom Turančíka – 0:1. O sedem minút sa ale pošmykol na lopte Belanec, domáci kapitán Chmelík ju posunul Detkovi, ktorý si ju narazil s Tomanom a po ukážkovej prihrávke do uličky najlepší domáci strelec uplynulej sezóny povedľa vybiehajúceho Lehockého vyrovnal na 1:1.

Domáci o svojom víťazstve rozhodli ešte v prvom polčase – v 40. min. po rohovom kope vyrazil Hírešovu hlavičku brankár hostí len pred seba, kde číhal voľný Krištof a loptu pohodlne upratal do siete. Po zmene strán už viac gólov nepadlo, a tak sklári vstúpili do sezóny trojbodovým ziskom.

GABČÍKOVO – NEMŠOVÁ (HOROVCE) 4:0 (0:0)
Góly: 48. Trajcsik – 1:0, 60. Bazsó – 2:0, 70. Krištan – 3:0, 83. Krištan – 4:0. Pred 400 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: Šándor, Trajcsik – R. Brix, Anton, Žilka.

Vlani ešte piatoligové Horovce po úspešnej postupovej sezóne odkúpili obchodný podiel v Nemšovej a pod týmto názvom budú hrať tretiu najvyššiu súťaž, ale na štadióne v Horovciach. Konkurenciu v tíme na poslednú chvíľu zvýšili Milan Mujkoš s Lukášom Zápotokom z Beluše a tiež dvojica púchovských dorastencov Daniel Valašík – Frederik Marman, ktorí, ako sa zdá, nenašli uplatnenie v púchovskom A-tíme. Obaja dostali dôveru hneď v úvodnom zápase v Gabčíkove, ktorý sa však skončil vysokou prehrou 0:4.

Pritom v prvom polčase dokázali hostia udržať bezgólový stav, lenže už tri minúty po prestávke sa domácemu kapitánovi Trajcsikovi podarilo roztrhnúť gólové vrece a brankár Žilka nakoniec lovil loptu zo siete štyrikrát. A to ešte šesť minút pred koncom nepremenil Trajcsik pokutový kop.