Cyrilometodské slávnosti v Dohňanoch ovládlo futbalové derby

0 48

Druhý júlový víkend patril v Dohňanoch tradičným Cyrilometodským slávnostiam, ktoré okrem kultúrneho programu priniesli futbalový Memoriál rodiny Šamánkovcov a futbalový zápas výberu Dohňany proti zamestnancom Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

V poradí už tretí ročník futbalového turnaja s názvom Memoriál rodiny Šamánkovcov odštartoval sobotňajší program Cyrilometodských slávností. Na turnaji sa predstavili 4 tímy, domáce ŠK Dohňany, TJ Pruské, TJ Tatran Ladce a obhajcovia prvenstva z Poľska – Dinosauri Bojszowy.

Futbal v Dohňanoch má dlhoročnú tradíciu. Je to najmä vďaka rodine Šamánkovcov, ktorí tu v obci nielenže hrávali ale aj vybudovali spoločne s ďalšími tento futbalový areál. Chlapci sa pred tromi rokmi správne rozhodli, že na počesť rodiny Šamánkovcov začali organizovať futbalový turnaj, uviedol trenčiansky župan Jaroslav Baška. Memoriál rodiny Šamánkovcov, ktorý z finančne z dotačného systému podporil aj Trenčiansky samosprávny kraj, vyhralo domáce mužstvo ŠK Dohňany.

Hodový futbalový zápas medzi výberom Dohňany a TSK opäť po roku priniesol remízu

Cyrilometodské hodové oslavy, ktoré sa v Dohňanoch konajú pravidelne pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda, sú spojením kultúry, športu a skvelej zábavy. Vrcholom trojdňových osláv je futbalový zápas výberu Dohňany proti zamestnancom Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Tím Trenčianskeho samosprávneho kraja viedol do boja kapitán mužstva, rodák z Dohnian a predseda TSK Jaroslav Baška. Prvých dvadsať minúť zápasu patrilo hráčom tímu TSK, keď si dokázali vytvoriť dvojgólový náskok. Mužstvu Dohnian sa však podarilo do polčasu skóre vyrovnať. Po zmene strán sa opäť do jednogólového vedenia dostali zamestnanci Úradu TSK, tento stav dlho nevydržal a Dohňany po pár minútach dorovnali stav stretnutia. Do konca zápasu obe mužstvá urputne bojovali a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa však ani jednému tímu nepodarilo a zápas skončil remízou 3:3.