Svoj sen si vytancovali už po šiesty raz

0 101

V nedeľu 21. mája 2017 sa konal 6. ročník galaprogramu Tancujme svoj sen 6 – Tanečného klubu EVITA, ktorý organizovalo SCVČ Púchov v spolupráci s ART&SPORT, Tanečným klubom EVITA a spoločnosťou sTC. V priebehu skoro dvoch hodín sa na pódiu vystriedali deti od materskej škôlky až po násťročných.

Tanečníci predviedli 22 tanečných choreografií s rôznou tematikou v rôznych tanečných štýloch. Celým galaprogramom nás sprevádzala moderátorka Marika Pechová, ktorej spoločnosť obohacoval milý maskot hrošík. Večer bol spestrený odovzdávaním diplomov za vzorné reprezentovanie klubu. Na javisku bolo možné vidieť tanečníkov v rôznych tanečných kostýmoch, množstvo rekvizít či tanečných kulís.

Najväčšiu divácku odozvu mali tematicky založené choreografie ako ZOOTROPOLIS, STRAŠIACI, MIMOZEMŠŤANIA či JÁNOŠIK, ktorý postavil celú halu na nohy. Bez povšimnutia však neostali ani ostatné tanečné čísla. Na záver programu nám eviťaci predviedli spoločnú choreografiu, s ktorou uzavreli celú tanečnú show.

Tanečníci klubu získali za päť rokov fungovania desiatky zlatých, strieborných i bronzových pohárov na národných i medzinárodných súťažiach. Najčerstvejším úspechom je titul vicemajstra Slovenska v hlavnej vekovej kategórii s choreografiou Jánošík, ktorú budete mať možnosť dnes ešte vidieť. V roku 2014 získali eviťáci tituly Majstra Slovenska, I. a II. vicemajstra ČR, účasť na turné Nely Pociskovej.

Za rok 2015 to boli úspechy ako I. a II. vicemajster Slovenska, no tanečníci zažali aj úspech svetového merítka, a to titul Majster Európy v dvoch tanečných kategóriách.

V roku 2016 množstvo pohárov a ocenení na celoslovenských súťažiach či titul II. vicemajstra Slovenska. Tanečný klub Evita , okrem iného, organizuje i rôzne večierky, workshopy, letné školy tanca, sústredenia a zúčastňuje sa aj rôznych vystúpení a súťaží. Tento rok majú tanečníci pred sebou ešte niekoľko celoslovenských súťaží, Majstrovstvá Európy v Maďarsku či svetový pohár v Ústí nad Labem.