Zápas rozhodla úvodná tretina

0 5

Duel dvoch najlepších celkov západnej skupiny II. hokejovej ligy z minulej sezóny bol k videniu v sobotu večer na púchovskom zimnom štadióne. Kým však domáci MŠK Púchov sa po nie príliš vydarenom vstupe do sezóny už vyšplhal na čelo tabuľky. Iskra Partizánske až vo svojom štvrtom zápase zvíťazila, ale zato výrazne – pomerom 10:0 rozdrvila „béčko“ bratislavského Osmosu. V Púchove sa však prekvapenie nekonalo, Púchov hlavne vďaka výbornej prvej tretine zvíťazil 5:1 a udržal si prvú priečku.

PÚCHOV – PARTIZÁNSKE 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Góly: 4. J. Pšurný – 1:0, 8. L. Zemko – 2:0, 18. A. Prus – 3:0, 19. J. Pšurný – 4:0, 26. O. Školka – 4:1, 47. A. Prus – 5:1. Pred 300 divákmi rozhodovali M. Krist – D. Hodoň, M. Nosek.

Púchov mal výborný vstup do zápasu – už v 4. min. využil presilovku pri vylúčení Ondrušku Pšurný a jeden z najproduktívnejších púchovských hráčov minulej sezóny pretrhol tak päť zápasov trvajúcu streleckú smolu – 1:0. Vzápätí Haluška ponúkol početnú výhodu súperovi, ale ten ju nevyužil, ba naopak, po jeho návrate na ľad zvýšil na 2:0 Zemko.

Rozhodcovia mali aj naďalej dosť práce, „do úsmevu“ si skočili Augustín s Tvrdíkom. Domáci hrali potom štyri minúty v oslabení – najprv kvôli Brňákovmu kroščeku a potom pre príliš veľký počet hráčov na ľade. Partizánske však v tejto sezóne ešte ani jednu presilovku nedokázalo využiť a domáci hokejisti ubránili aj tieto dve. V 18. min. najlepší strelec Púchova Prus svojím ôsmym gólom zvýšil na 3:0 a domáci nakoniec odchádzali do kabín so štvorgólovým vedením, pretože 69 sekúnd pred prvým klaksónom sa po druhý raz v zápase trafil Pšurný – 4:0.

Nováčik v púchovskej bráne Kostelný odolával súperovým strelám do 26. min., kedy presilovkové prekliatie Partizánskeho prelomil Školka, trestajúci priestupok Kvoceru – 4:1. Hra sa vyrovnala, hostia mali v prostrednej časti zápasu aj streleckú prevahu, ale viac gólov už nedali. Púchovčania v tretej tretine ešte prikrášlili výsledok Prusom na konečných 5:1.

V 7. kole II. hokejovej ligy budú púchovskí hokejisti pauzovať a môžu prísť o vedúcu priečku, ak druhé Levice získajú čo len bod s Prievidzou. Počas prvého novembrového týždňa ich čakajú potom dve stretnutia – najprv vo štvrtok 1. novembra o 17.30 hod. domáci súboj s Dolným Kubínom a potom v sobotu 3. novembra o 17.30 hod. šláger v Leviciach.