Tretie víťazstvo hokejistov MŠK Púchov v sezóne

0 3

Nový kalendárny rok odštartovali hokejisti ŠHK Púchov víťazstvom, ktoré však už nemá vplyv na skutočnosť, že v tejto sezóne sa im nepodarí postúpiť do play-off, kde má zaručené miestenky po osem najlepších tímov západnej a východnej skupiny II. hokejovej ligy. Proti Piešťanom získali púchovskí hokejisti v prostrednej časti hry trojgólový náskok, o ktorý však v tretej tretine prišli. V poslednej minúte ale strhol víťazstvo na stranu Púchova Ivan Slávik.

17. KOLO: PÚCHOVPIEŠŤANY 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)

Piešťany boli v zápase s Púchovom favoritom, veď im pred zápasom patrila tretia priečka a v prvom vzájomnom stretnutí na domácom ľade triumfovali vysoko 10:3. Na púchovskom zimnom štadióne sa v strelecky vyrovnanej prvej tretine zrodila priebežná remíza 1:1, keď na gól domáceho Panáčka z 12. min. odpovedal už po necelých troch minútach Osvald.

V druhej tretine boli síce strelecky aktívnejší hostia, ale domáci brankár Kučík pochytal všetkých 21 striel Piešťancov. Domáci boli v zakončovaní podstatne efektívnejší – v 26. min. získal pre Púchov vedenie najlepší strelec mužstva Zemko a v druhej polovici prostrednej časti hry ho ešte zvýraznili Furo s Lukáčom.

Lenže v poslednej tretine hostia zvýšili tlak a najprv Macháč a po ňom Hudec znížili na rozdiel jediného gólu. Keď v predposlednej minúte Rybárik vyrovnal na 4:4, zdalo sa, že zápas pôjde do predĺženia. Proti bol ale domáci Slávik, ktorý 44 sekúnd pred koncom po prihrávke Viedenského rozhodol o trojbodovom zisku pre ŠHK Púchov.

Do konca základnej časti čaká na hokejistov ŠHK Púchov ešte jeden zápas – v sobotu 21. januára 2017 ho odohrajú v Partizánskom so začiatkom o 18.00 hod.